İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - kemal85t

Sayfa: [1] 2 3 ... 35
1
Sohbet / Ynt: TOMOK Muhabbet........ :)
« : 02 Eylül 2017 07:42:35 »
Arkadaşlar kurban bayramınız mübarek olsun

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi


2
Haberler / Ynt: Altın Elbiseli Adam
« : 25 Temmuz 2017 17:31:12 »
İlk programından beri takip ettiğim, kendisinden çok şey öğrendiğim birisiydi. Şaka gibi bir kazayla gitti. Allah rahmet eylesin

3
Sohbet / Ynt: TOMOK Muhabbet........ :)
« : 26 Haziran 2017 16:31:32 »
İyi bayramlar arkadaşlar

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi


4


Yamaha 3 silindirli modellerini geri çağırıyor!
Tarih : 28 Mart 2017 Yazar : Cem Özenen
Yamaha’nın üç silindirli motosikletlerinde yaşanan bir güvenlik sıkıntısı sebebiyle Amerika pazarında geri çağırma operasyonu başlıyor.

Bazı pazarlarda FJ-09, FZ-09 olarak satılan Türkiye ve Avrupa pazarlarında ise Tracer 900 ve MT-09 ismiyle satılan 3 silindirli modellerin 2015-2017 ve 2014-2017 tarihleri arasında üretilmiş versiyonları ile XSR 900 modelinin 2016-2017 model yılı versiyonlarında güvenlik nedeniyle geri çağırmalar başladı.

Alçak gidon seçenekli bu modellerin geri çağırılma sebebi ise boyama aşamasında yaşanan bir sıkıntı. Gidon boğazının oynak yerlerindeki hatalı boyama sebebiyle zamanla kullanım sırasında gidon üzerindeki boyanın aşınması ve motor vibrasyonun da etkisi ile vidaların gevşemesi sorun yaratıyor. Bu sebeple gidonun oynak bir hal alması hatta yerinden çıkabilecek kadar gevşemesi geri çağırma sebebi olarak belirtiliyor.

Bu sebeple Yamaha önümüzdeki günlerde belirtilen 3 silindirli modellerinde bir geri çağırma operasyonu başlatarak bu gidon problemini halletmeyi planlıyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde gündeme gelen bu durumun Avrupa ve Türkiye’yi etkileyip etkilemeyeceği ise henüz belirsizliğini koruyor.

5
Rota bilgilerine aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz. Benzer rotayı bende yapmıştım denemekte yarar var  :a115:

https://tr.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=15692702

6Rota bilgilerine aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz

https://tr.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=6201527

7
Markalar, modeller, izlenimler / Ynt: Honda CRF250L
« : 28 Mart 2017 02:39:14 »
bu fiyatlar çok iyiymiş altın bu kadar prim yapmadı  :a115:
Motor bloğu çok az güncellendi, kapatılabilir ABS geldi.

17.300 TL oldu

8
Markalar, modeller, izlenimler / Ynt: CRF 250 RALLY
« : 28 Mart 2017 02:35:33 »
Fiyat oldu 19.900 TL   :e055:

9
Sohbet / Ynt: TOMOK Muhabbet........ :)
« : 28 Mart 2017 02:33:38 »10


Aslında sadece motosiklet sürerken değil, trafikte herhangi bir araç sürerken veya yolda yaya yürürken bile dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Trafikte ise bu noktaların bir kısmı kurallarla düzenlenmiş olsa da asıl güvenlik, zaman, konfor, stres seviyesi gibi unsurları etkileyebilecek konular ya ancak güvenli sürüş eğitimlerinde veya ilgili kitaplarda karşımıza çıkmaktadır. Bu konuların da en başında Farketmek gelir. Farkedilme konusu da farketmek kadar önemli bir konu olmasına rağmen kitaplarda ikincil öncelikte bahsedilir. Bunun ana sebebi farketme işinin kendimizin kontrolünde, farkedilme işinin ise trafikteki diğer kişilerin kontrolünde olmasıdır. Bu yazıda da farkedilmekten çok farketmek için bilmemiz gerekli önemli konulara değineceğim.

TATKU
Farketmenin ana bileşenleri güvenli sürüş ile ilgili kitaplarda TATKU yöntemi ile ifade edilmektedir. Tatku kısaca Tara – Anla – Tahmin et – Karar ver – Uygula kelimelerinin başharflerinden oluşan bir kısaltmadır. Trafikte hareket halindeyken olan biteni, muhtemel olacak senaryoları, yapmamız gerekeni ve de sonrasındaki sonuçlarını farketmek, trafikteki güvenliğimizi ciddi oranda artıracağı gibi, bunu alışkanlığa dönüştürdüğümüzde sürüşümüzdeki konforu artıracak, varacağımız yere toplamda daha az zaman harcayarak varmamıza faydalı olacak ve dolaylı olarak stres seviyemizden yakıt tüketimimize varan farklı alanlarda bizi pozitif olarak etkileyecektir. TATKU’yu oluşturan kelimeleri kısaca açarak anlamaya çalışalım:

Tara – Taramak gözlerimizle önümüzde olan bitene bakmanın yanı sıra, bu olan biteni gözlemleyerek incelemek anlamına gelmektedir. bir başka deyişle çevreden bilgi toplama işidir. Mesela, yaklaşılan bir kavşak, veya ileride kasis olduğunu belirten bir trafik işareti, yola adımını atmak üzere olan bir yaya, yol kenarında fren ışıkları yanan bir taksi, çevreyi taradığımızda görebileceğimiz birkaç örnek olsun.

Anla – Anlamak, taramamız sonucunda çevreden topladığımız bilgileri kavramamızı ifade etmektedir. Demin verdiğimiz örnekleri ele alırsak; yaklaşılan bir kavşak, yolumuza başka araçların bu kavşaktan çıkabileceğini, kasise yaklaştığımızı belirten bir trafik tabelası yolumuzun ileride konforumuzu bozacak bir anlık yükselti içerdiğini, yola adımını atmak üzere olan yayanın muhtemelen yolu geçeceğini, yanda fren ışıkları yanan taksinin ya yeni durmuş müşteri indirecek veya müşterisini yeni almış yola tekrar dönmek üzere olduğunu bize ifade edecektir. Karşılaşacağımız durumu anlamamız bir sonraki adım için önemlidir.

Tahmin Et – Anladığımız durum çoğunlukla belli olasılıklarla karşımıza çıkacaktır. Bu olasılığın ne şekilde sonuçlanacağını ise bilgi ve deneyimlerimizi kullanarak tahmin ederiz. Örneklerimize geri dönersek; yaklaştığımız kavşakta sağ taraftan bağlanan yol üzerinde gördüğümüz aracın kavşağa bizden önce gireceğini, kasisin normalden yüksek göründüğü ve konforumuzu bozacağını, yayanın yolu geçmek üzere yol içine yürüyeceğini ve taksinin hareket ederken sola doğru bir manevra ile yola çıkacağını önceden tahmin edebiliriz. Bu tahmini yaparken çevreden ne kadar fazla bilgi toplarsak tahminimiz o derece olacaklara yakın olacaktır. Örneğin kavşaktaki diğer aracın hızı ve konumu, yolda kasis üzerine çizilmiş şeritleri görebilmemiz, yayanın baktığı ve hareket ettiği yön, taksinin ön lastiğinin sola çevrilmiş/çevriliyor olması, içindeki yolcununun, şoförün hareketleri de ek bilgi olabilir ve sonuçta tahminimize katkı sağlar.

Karar Ver – Oluşturduğumuz tahminin hemen arkasından bir karar veririz. Yine aynı örnekte, kavşağa bizden önce girecek bir araç olması sebebiyle hızımızı sadece azaltmak değil, o aracın bizden daha önce kavşağa rahat şekilde girmesine pay verecek şekilde azaltmamız, kasise yaklaşırken daha konforlu geçmek için yavaşlama işini kasis öncesinde bitirmemiz, yayaya kendimizi göstermemiz ve geçeceği yolun bizimkiyle kesişmemesi için hızımızı ve konumumuzu ayarlamamız, ve son olarak taksi yola çıkarken bizi görmeyebileceği için üzerimize doğru süremeyeceği bir konumda sürmemiz vermiş olabileceğimiz kararlardan bazılarıdır.

Uygula – Bu aşamada verdiğimiz kararı uygularız. Uygulama aşamasında kararımızı değiştirme lüksümüz artık yoktur. Son anda vereceğimiz veya daha kötüsü değiştireceğimiz kararlar, özellikle motosiklet üzerindeyken, istemediğimiz sonuçlara yol açabilir. Örneğin kararımız sağa dönmek ise son anda sola dönmek istediğimizde motosiklet artık bizi dinlemeyecektir. Hızımıza bağlı olarak sonuç felaket de olabilir, sonraki 15 dakikamızı motosikleti kaldırıp kontrol etmeye harcamak da olabilir.

TATKUnun tüm aşamaları hızımıza, yolun ve çevrenin değişkenlerine göre değişse de çoğunlukla saniyeler içerisinde gerçekleşmektedir. Bir araştırmaya göre kazalar 3sn daha önceden farkedilse çok yüksek oranda önlenebileceğine dikkat çekmektedir. TATKU bize bu 3 sanıyeyi kazandırmanın tek yoludur. Tekrar üzerine bastırarak ifade edelim: FARKETMEK bizim sorumluluğumuzdadır. En başından beri bilinçli bir şekilde TATKU yapıyorsak, bilgi birikimimiz ve deneyimimiz arttıkça artık doğal olarak farketmeye başlarız.

Yine bazı örneklerden yola çıkarak, hani otoyolda sürerken yandan otoyola bağlanan yoldan çıkan araca “Beni görmedi, şeridime aniden daldı” veya “minibüs birden yola çıkıp önüme kırdı” veya “yaya aniden yola atladı”, veya “kavşakta önüme birden çıktı” gibi bahaneleri hep duyarız ya… Hatta öyle ki; kişinin önüne aniden(!) kaplumbağa çıkması, ağacı son anda farketmesi yaşanmış bahanelerdir. İşte o bahaneler aslında farketmemekten kaynaklanmaktadır. TATKU’yu uygulamak bu bahanelerin oluşumunu kısa süre içerisinde ve tamamen yok edecektir.

FARKETMEK için TATKU yanında ayrıca ne yapabiliriz?Aslında bilmediğimiz veya çok zor yapacağımız şeyler değil. Öncelikle, ehliyet kursuna gittiğimizde bize anlatılan trafik ve çevre dersi konularına tam hakim olmamız gerekmektedir. Yani sürdüğümüz aracın sürdüğümüz yoldaki hız sınırından, yol kenarlarındaki tabelaların anlamlarına, geçiş önceliklerinden asli kusur sayılan maddeleri biliyor olmamız bizi sadece ceza yemekten kurtarmaz ayrıca trafikte güvenli, konforlu ve keyifli sürüşler yapmamıza da yardımcı olur.

Ek olarak yapabileceğimiz bir diğer konu ise düzenli eğitim almaktır. Eğitim hangi eğitmen veya kurumdan alınırsa alınsın her zaman kişiye pozitif etkisi olan bir katkıdır. Eğitim alarak çok kısa sürede kullandığımız motosiklete hakimiyetimizi artırabilir, yoldaki güvenliğimizi artıracak teknik ve püf noktaları öğrenebiliriz.

Yola çıkmadan önce yol planı yapmak da yapabileceğimiz başka bir konu. Sadece uzun yol için düşünmemeli bunu. Sabah işe gitmek için hazırlanırken hangi yoldan gideceğinizi, nereye parkedeceğinizi düşünmek, motosikletinizin marşına basmadan günlük kontrolleri aksatmamak basit ve günlük yapılabilecek planlardır.

Gelelim FARKEDİLMEK konusuna
Öncelikle bizi kimin farketmesi gerekir? Trafikte dikkat etmesi gereken sürücü arkadan gelen, tali yoldan çıkan sürücüdedir der trafik ve çevre bilgisi. Kaza anında arkadan çarpan hatalıdır evet ve yol anayoldan gidenin hakkıdır o da tamam. Ama gerçek hayatta bu her zaman mükemmel işler mi? Her zaman her noktada istisnalar olabilir. O halde daha iyi farkedilmek için çeşitli aksesuarlar kullanmak veya uğraşı vermek çok da hatalı olmayacaktır. Peki bu aksesuar ve uğraşılar ne olabilir?

Daima ışıklarınızı açık olarak seyahat edin, gerekirse ek aydınlatma da kullanabilirsiniz. Bu aydınlatmalar karşıdan gelene veya arkasından gittiğiniz araca sizin orada olduğunuzu ifade etmeye yardımcı olacaktır. Yalnız DİKKAT! Araç muayenesinde ağır kusur almamak için mutlaka bu ek aydınlatmaları tam olarak kapatmanıza olanak veren bir düğmeyi taktırmayı unutmayın.
Reflektif şeritler kullanın, böylece arkadan gelenler sizi daha rahat farkedeceklerdir.
Reflektif giysiler kullanın, bu giysiler görünürlüğünüzü daha çok artıracaktır.
Sadece gerekiyorsa kornanızı kullanın. Korna, çevredeki diğer araçları veya yayaları rahatsız etme özelliği olan bir ses üreteci olması sebebiyle sadece ve sadece kullanmadığınızda farkedilemeyeceğiniz durumlarda kullanılmalıdır. Korna tek bir anlama gelir: “Ben buradayım”.
Doğru konumda sürün. Bir otobüsün, kamyonun, minibüsün, vb. kör noktalarında sürmeyin. Eğer zorunda değilseniz emniyet şeridine sıkışmak yerine yolun şeridini kullanın. Görüleceğiniz konumda sürün.
Daha iyi farkedilmek için yapmamanız gereken şeyler ise görgü kurallarını çiğnemek ile başlar ve biter. Ancak içerdiği alanların bazıları önemlidir. Örneğin yüksek sesli egzos kullanımı sizi daha görünür/duyulur yapmaz, çünkü ses arkanızdan gelen kişice duyulacaktır. Bir kişi veya araç sizi farkettiğinde çoktan siz o noktadan uzaklaşmış olacaksınızdır. Özellikle gürültülü egzosa sahip bir motosikletle mahalle aralarında gezmenin çok da görgü içerdiğini söyleyemem. Diğer yandan, tabii ki bu tip egzoslar zevktir, dileyen kullanır dileyen kullanmaz, ancak FARKEDİLMEK için kullanılma bahanesi çok da gerçekçi değildir.

Otomobil egemen trafikte motosiklet olarak farketmek / farkedilmek
Trafikte, şehir içinde veya dışında sürerken otomobillerin bir insan, motosikletlerin ise bir sinek olduğunu düşünün. İnsan olarak Zzzz diye bir ses duydunuz, çevrenize bakındınız ama birşey göremediniz. Taa ki o sinek ya sizin baktığınız noktada, gözünüzün önünde bir yere veya üzerinize konduğunda onun bir kara sinek olduğunu, ebadını, rengini, vb farkedersiniz. Biz motosikletler de trafikte çok farklı değiliz. Bu durumun ana sebebi, bizim akan trafiğe göre çok daha kıvrak, gereğinde daha hızlı olabilme yeteneğimizdir.

Öyleyse trafikteki otomobiller bizi önlerine, yanlarına gelene dek veya biz onların bir yerine çarpana dek bizi farketmeyebilirler. Aynı zamanda hem otomobil hem de motosiklet kullanıcısı olan, algıda daha seçici bir sürücüsü bile otomobilini sürerken bizim konumumuzu, hızımızı hatta orada olduğumuzu bile farketmeyebilir.

Bu durumda motosiklet sürücüsü olarak her zaman biz FARKETMEK zorundayız. Bunun için de TATKU yapmak ve dilersek ek farkedilirlik önlemi almak durumundayız.

Keyifli ve güvenli sürüşler dileğiyle…


Bu makale için referans bilgisi: D.Akman, "Motosiklet sürerken Farketmek ve Farkedilmek," in Kadın ve Motosiklet, Mart 26, 2017, http://kadinvemotosiklet.com/?p=324, son görüntüleme: Mart 27, 2017


11
Aytemiz'den motorcu dostu istasyon konseptiEnerji Günlüğü - Aytemiz 'motorcu dostu istasyon' projesiyle akaryakıt istasyonlarında motosikletlilere özel hizmet sunacak. Pilot istasyon ise Koşuyolu’nda...

Akaryakıt dağıtım şirketi Aytemiz, motosiklet sürücülerini istasyonlarına çekebilmek için yeni bir konsept geliştirdi. Motosiklet sürücülerinin istek ve taleplerini tespit ederek harekete geçen Aytemiz, Motorcu Dostu İstasyon projesini hayata geçirdi.

Motorcu Dostu İstasyon’larda istasyonlarda, motosiklet kullanıcılarına özel hizmetler sunulacak. Söz konusu istasyonlarda motosikletlilere özel park alanları yer alacak. Park alanlarının önünde motosiklet sürücülerinin kask, mont ve eldiven gibi eşyalarını bırakabilecekleri kişiye özel kilitli dolaplar da buunacak.

POMPA ÖNÜNDE KAYMAZ ZEMİN

Motorcu Dostu İstasyon marketlerinde de bu müşteri kitlesine özel geniş bir ürün yelpazesi satışa sunulacak. Ayrıca motosikletlilerin yakıt alımı sırasında oluşabilecek kazaları engellemek amacıyla hazırlanan pompaların önünde, motosikletliler için kaymaz bir zemin hazırlanacak.

İLAVE LASTİK ŞİŞİRME UÇLARI

Bu proje kapsamındaki Aytemiz istasyonları, girişe yerleştirilecek ‘Motorcu Dostu İstasyon’ tabelalarıyla fark edilebilecek. Farklı tekerlek tiplerine uygun lastik şişirme uçları da motosiklet kullanıcıların hizmetine sunulacaklar arasında.

MOTORCUYA ÖZEL POMPACI

Öte yandan motosikletlere yakıt dolumu yapacak personeller de motosikletlere özel hizmet sunmak üzere bir eğitimden geçecek. Aytemiz Motorcu Dostu İstasyonlardaki marketlerde, motosiklet kullanıcılarına özel madeni Castrol yağlar, kask içi ve dışı temizleme spreyi, buğu önleyici, motosiklet temizleme ve cilalama spreyi ile zincir temizleme spreyi gibi bakım malzemelerine de yer verilecek. Hem yağ değişimini hem de zincir yağlamayı kolaylaştıran motosiklet sehpası da bu istasyonlarda yer alacak.

İLK UYGULAMA KOŞUYOLU’NDA

Koşuyolu’ndaki Aytemiz istasyonu yeni konsept için pilot istasyon seçil. Proje kapsamındaki istasyon sayısı ilk etapta 25’e ulaştırılacak. Alınan geri bildirimlere göre ise bu sayının 100'e çıkarılması planlanıyor.

HEDEF 3 MİLYON MOTORCUYA ULAŞMAK

Aytemiz Genel Müdürü Ahmet Eke, “Bugün bizce geleceğin parlayan yıldızı olmaya aday olan motosiklet dünyasına dokunma ve onların hayatlarını kolaylaştırma zamanının geldiğini düşünüyoruz” dedi. Gerek satın alma ve gerekse kullanım açısından son derece ekonomik olan motosikletlerin özellikle büyük kentlerde yaşanan trafik probleminin en pratik çözümlerinden biri olduğunu anlatan Ahmet Eke, “Bugün Türkiye’de trafiğe kayıtlı 3 milyon motosiklet bulunuyor. Bizim hedefimiz bu 3 milyon kullanıcının tamamına ulaşmak. Onların ne tip ihtiyaçları olduğunu iyi biliyoruz ve motosiklet kullanıcılar için hem istasyonlarımızda hem de trafikte bir farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: http://www.enerjigunlugu.net/icerik/22235/aytemizden-motorcu-dostu-istasyon-konsepti.html

12

 
    Aytemiz, ‘Motorcu Dostu İstasyon’ projesi ile akaryakıt sektöründe, hizmet konusunda fark yaratan yepyeni bir çalışmaya imza atıyor. Motorcu Dostu Aytemiz İstasyonlarında, motosiklet kullanıcılarına özel park alanları ve bu alanın önünde kask, mont ve eldiven gibi eşyalarını bırakabilecekleri kişiye özel kilitli dolaplar, marketlerde kitleye özel ürünler yer alacak. Ayrıca yakıt alımı sırasında oluşabilecek kazaları engellemek amacı ile motosikletlilere özel hazırlanan pompaların önünde, kaymaz bir zemin olacak. Tüm bu hizmetlere ek olarak, motosiklet kullanıcılarının hayatını kolaylaştıracak, kask ve eldivenlerini çıkartmadan pompada ödeme yapabilecekleri “Aytemiz motordan öde”  hizmeti de kısa bir süre sonra anlaşmalı Aytemiz istasyonlarında uygulanmaya başlanacak.


     Türkiye’nin en hızlı büyüyen akaryakıt şirketi Aytemiz, sektörde bir ilke imza atarak “Motorcu Dostu İstasyon” projesini hayata geçiriyor. Motosiklet kullanıcılarının istek ve taleplerini tespit eden Aytemiz, Motorcu Dostu İstasyon projesi ile hizmet konusunda fark yaratan yepyeni bir çalışmaya imza atıyor. Tespit edilen ihtiyaçlar doğrultusunda motosiklet kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmayı hedefleyen Motorcu Dostu İstasyon projesi, motosiklet kullanıcılarının desteği ile Türkiye geneline yayılarak büyümesini sürdürecek. Motosiklet kullanıcılarının trafikteki algısını yükseltmek, emniyetlerine katkıda bulunmak ve hayatlarını kolaylaştırmak hedefiyle geliştirilen Motorcu Dostu İstasyon projesi, bir dizi yeniliği de beraberinde getiriyor.


     MOTORCUNUN TÜM İHTİYAÇLARINI KARŞILAYACAK

     Bu kapsamda projede yer alan Aytemiz istasyonları, istasyon girişlerine yerleştirilecek ‘Motorcu Dostu İstasyon’ tabelaları ile farklılaşacak. Bu istasyonlarda, motosiklet kullanıcılarına özel park alanları ve bu alanın önünde kask, mont ve eldiven gibi eşyalarını bırakabilecekleri kişiye özel kilitli dolaplar yer alacak. Ayrıca yakıt alımı sırasında oluşabilecek kazaları engellemek amacı ile motosikletlilere özel hazırlanan pompaların önüne, özel kaymaz bir zemin yer alacak. Farklı tekerlek tiplerine uygun lastik şişirme uçları da motosiklet kullanıcıların hizmetine sunulacak. Öte yandan motosikletlere yakıt dolumu yapacak personeller de motosikletlere özel hizmet sunmak üzere bir eğitimden geçecek. Aytemiz Motorcu Dostu İstasyonlardaki marketlerde, motosiklet kullanıcılarına özel, Castrol madeni yağları, kask içi ve dışı temizleme spreyi, buğu önleyici, motosiklet temizleme ve cilalama spreyi ile zincir temizleme spreyi gibi bakım malzemelerine de yer verilecek. Hem yağ değişimini hem de zincir yağlamayı kolaylaştıran motosiklet sehpası da bu istasyonlarda yer alacak. Tüm bu hizmetlere ek olarak, motosiklet kullanıcılarının hayatını kolaylaştıracak, kask ve eldivenlerini çıkartmadan pompada ödeme yapabilecekleri “Aytemiz motordan öde”  hizmeti de kısa bir süre sonra anlaşmalı Aytemiz istasyonlarında uygulanmaya başlanacak.
     MOTOSİKLET KULLANICISININ DA ‘HİZMETİNDEYİZ’

     Aytemiz olarak her türlü taşıt kullanıcısına “hizmetinizdeyiz” dediklerini ve bunu sonuna kadar uyguladıkları bir yaklaşıma sahip olduklarını söyleyen Aytemiz Genel Müdürü Ahmet Eke, “Biz bu sloganı geliştirirken, tüm motorlu araçları hedefleyerek yola çıkmıştık. Bugün bizce geleceğin parlayan yıldızı olmaya aday olan motosiklet dünyasına dokunma ve onların hayatlarını kolaylaştırma zamanının geldiğini düşünüyoruz” dedi. Gerek satın alma ve gerekse kullanım açısından son derece ekonomik olan motosikletlerin özellikle büyük kentlerde yaşanan trafik probleminin en pratik çözümlerinden biri olduğunu anlatan Ahmet Eke, “Bugün Türkiye’de trafiğe kayıtlı 3 milyon motosiklet bulunuyor. Bizim hedefimiz bu 3 milyon kullanıcının tamamına ulaşmak. Onların ne tip ihtiyaçları olduğunu iyi biliyoruz ve motosiklet kullanıcılar için hem istasyonlarımızda, hem de trafikte bir farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

     PROJEYİ MOTOSİKLET KULLANICILARI ŞEKİLLENDİRECEK

     Motosikletin ister iş ister hobi amaçlı kullanılsın, başlı başına bir yaşam tarzını temsil ettiğini hatırlatan Ahmet Eke, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Motosikletlere ve motosiklet kullanıcılarına yönelik sektörde büyük bir boşluk olduğunu tespit ettik ve bu alanı hak ettiği şekilde doldurmak üzere harekete geçtik. Umuyoruz ki; sektördeki diğer oyuncular da başlattığımız bu hareketi takip ederek, yaklaşımımıza destek vereceklerdir. Kısa vadede kendi işlettiğimiz 25 istasyonumuzda devreye alacağımız uygulamayı, yılsonuna kadar motorcuların yoğun olarak kullandıkları rotaları da dikkate alarak 100 istasyona kadar yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Projemizi gerçekleştirmek üzere Koşuyolu istasyonumuzu pilot istasyon olarak belirledik. Bu pilot istasyonu kullanan motosikletli tüketicilerimizden aldığımız geri bildirimlerle, projemizi hem yaygınlaştırmaya hem de geliştirmeye devam edeceğiz.”


13
Bir zamanlar benimde vardı :)

14
Bu soğukta hele o yollarda ybr ile epey zorlamıştır :) ama yinede değidiğini düşünüyorum. Ne kadar zor olsa da sağlıklı tamamlanan bir gezi her zaman güzeldir. Teşekkürler

15
Satılık / Ynt: İlk sahibinden,garaj motosikledi
« : 28 Ocak 2017 02:14:53 »
Hayırlı satışlar

Sayfa: [1] 2 3 ... 35